AHŞAP PALET

Paletler ve ahşap paletler ambalajların önemli bir parçasıdır. Paketlenmiş ürün ve malların transpalet veya forklift yardımı ile güvenli ve kolay bir şekilde taşınması için hazırlanmış malzemelerdir. En çok kullanılan palet çeşidi ahşap palettir.

Paletler en çok ahşap malzemelerden üretilmektedirler. Ahşap paletlerin daha dayanıklı olması için, nervür adı verilen çelik çiviler kullanılır.

Paketlenerek bir yerden başka bir yere taşınması gereken ürünlerin araçlara yüklenmesi son derece ciddi bir iştir. Çünkü bu ürünlerin taşınma esnasında herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda, görülecek olan zararın bedeli taşıma şirketince karşılanmak zorunda kalacaktır. Böyle bir durumun meydana gelmesini istemeyen taşımacılık şirketleri ise palet sayesinde bu sorunun oluşumunu engellemiş olmaktadır.

İkinci El Ahşap Palet;

Ürünlerin yalnızca taşınması zamanında değil, yer değiştirmesi ve taşınması esnasında da çok büyük faydası olan paletlerin illaki sıfır olarak alınması şart değildir. İstenildiği takdirde çok uygun fiyatlara ikinci el palet alınabilir ve aynı sıfırları gibi kullanışlı olduğu görülebilinir.

Alınacak olan paletlerin her biri aynı malzemeden üretilmemiştir. Plastik, metal ya da ahşaptan meydana getirilen bu paletler gerekli durumlarda bu üç maddenin bir tanesinden üretilir ve taşıma firmaları tarafından da satın alınılır.

En Fazla Tercih Edilen Palet Türü

Pek çok üründe olduğu gibi palette de insanların genel olarak sıklıkla tercih ettiği bir madde bulunmaktadır. Ahşap palet olarak adlandırılan bu palet çeşidi, dayanıklı olması için kaliteli çiviler ile sağlamlaştırılmaktadır. Bu sayede de insanların pek çok paketlenmiş malzemeyi çok rahat şekilde bir yerden başka bir yere götürmesine de imkan tanınmış olur. Böylelikle hem malzeme sahiplerinin eşyaları zarar görmeden taşınır hem de taşıma şirketlerine olan güvende gözle görülür bir artış meydana gelmiş olur.

Ahşap Palet

Ahşap Palet